روش تشخیص هادی مسی از هادی آلومینیوم روکش مس در تراول کابل آسانسور

روش تشخیص هادی مسی از هادی آلومینیوم روکش مس در تراول کابل آسانسور

روش های تشخیص هادی مسی از هادی آلومینیوم روکش مس در تراول کابل آسانسور

روشهای گوناگونی برای تشخیص هادی مسی از هادی آلومینیوم روکش مس وجود دارد ولی برخی از این روشها برای تراول کابل آسانسور کاربرد ندارند.
ما در اینجا به ۶ روش اشاره می کنیم که فقط دو روش اول توصیه می شود:

1. روش آزمایشگاهی :

این روش بهترین و درست ترین راه برای پی بردن به کیفیت و کمیت هادی یا رسانای به کاررفته در تراول کابل آسانسور و به طور کلی هر نوع سیم و کابلی می باشد. در این روش مقامت الکتریکی هادی (از هر جنسی که باشد) در دمای 20C با دستگاه میکرو اهم متراندازه گیری می شود.

مقاومت الکتریکی هادی مسی با سطح مقطع نامی0.75mm2 حداکثر باید   26Ω/km باشد.

در یک هادی با کاهش سطح مقطع، مقاومت الکتریکی افزایش می یابد. مقاومت الکتریکی هادی آلومینیومی حدودا ۶۰٪ بیشنر از هادی مسی می باشد.در جدول زیر مقاومت الکتریکی در چند حالت آورده شده است:

حداکثرمقاومت الکتریکی مجاز (Ω/km)

سطح مقطع نامی

(mm2)

 

هادی آلومینیوم

هادی مس

۶۰

38

0.5

۴۲

26

0.75

۳۱

19.5

1

لازم به ذکر است بر طبق استانداردISIRI3084 یا IEC60228 استفاده از هادی آلومینیوم در تراول کابل آسانسور و به طور کلی در هر سیم و کابلی با مقطع کمتر از 10mm2 ممنوع می باشد. روشهای زیر همگی روشهای غیر آزمایشگاهی هستند:
ما در شرکت آسمان تجارت جم علاوه برتولید تراول کابل فرستا، به عنوان محصولی با کیفیت و ماندگار همواره تلاش می کنیم تا با اطلاع رسانی و افزایش دانش و مهارت مشتریان، آنان را در انتخاب و خرید تراول کابل آسانسور ایمن و استاندارد همراهی کنیم.
اشتراک بگذارید:
برچسب ها :

آخرین مطالب

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.